THEATRO-2=-348-@.nl

———————————————–280———————————————————————————————

Τα θέατρα της Πόλης και τα παιδικά

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΟΥΣ

=====================================================================
(ενημέρωση   13/2/2014)

—ΑΒΑΤΟΝ,
Ευπατριδών 3, Γκάζι, τηλ. 210 3412689
Μαζί ποτέ
Κοινωνικό του Ηλία Παρασκευόπουλου
Σκηνοθεσία: Ηλίας Παρασκευόπουλος
Ερμηνεύουν: Ηλ. Παρασκευόπουλος, Λ. Τσάνα
Βραδ.: Τετ.-Πέμ. 9:15 μ.μ
Μέχρι 14/2

—ΑΓΓΕΛΩΝ ΒΗΜΑ,
Σατωβριάνδου 36, Ομόνοια, τηλ. 210 5242211
Αυτός που θα έσωζε τον κόσμο
Κοινωνικό του Χάρη Ρώμα
Σκηνοθεσία: Χ. Ρώμας
Ερμηνεύουν: Χ. Ρώμας, Μ. Αλικάκη, Β. Μαργέτης, Β. Δουκουτσέλης
Απογ.: Κυρ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ.,Σάβ. 8:30 μ.μ

Γαβριέλα και Ζουζού, οι γαλαζοαίματες πόρνες των Αθηνών
Μουσικοθεατρική της Πωλίνας Γκιωνάκη
Σκηνοθεσία: Κ. Φέρρης
Ερμηνεύουν: Π. Γκιωνάκη, Β. Παπαδημητρίου, Φ. Λάμαρης
Βραδ.: Πέμ. 9:30 μ.μ

 

Καμίλ Κλοντέλ: Mudness
Δράμα του Γιάννη Λασπιά
Ερμηνεύουν: Δ. Μανούσου, Στ. Μπούρου
Απογ: Τετ. 6:15 μ.μ
Βράδυ: Πέμ. 8:00 μ.μ

Η μαμά μου η Κασσάνδρα
Μονόλογος του Αύγουστου Κορτώ
Σκηνοθεσία: Γ. Νινιός
Ερμηνεύει: Γ. Νινιός
Απογ.: Τετ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ. 8:00 μ.μ
Πρεμιέρα 22/1

Ποιος σκότωσε το σκύλο τα μεσάνυχτα
Δράμα του Σιμόν Στέφενς
Σκηνοθεσία: Τ. Τζαμαργιάς
Ερμηνεύουν: Μ. Καρατζογιάννης, Α.-Μ. Παπαχαραλάμπους, Π. Μαρκοπούλου, Χρ. Ευθυμίου
Απογ.: Σάβ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΑΘΗΝΑ,
Δεριγνύ 10 & Πατησίων, Πεδίον Άρεως, τηλ. 210 8237330
The Hangover IV
Κωμωδία του Μάνου Ψιστάκη
Σκηνοθεσία: Αλ. Ρήγας
Ερμηνεύουν: Μ. Αθανασίου, Σ. Καλυβάτσης, Π. Λαγούτης, Ντ. Παπαδημητρίου, Μ. Πίντζης
Απογ: Σάβ. 6:15 μ.μ, Κυρ. 6:00 μ.μ
Βραδ: Τετ. 8:00 μ.μ, Πέμ., Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΑΘΗΝΩΝ,
Βουκουρεστίου 10, τηλ. 210 3312343
Εγώ, η Γωγώ

Μονόλογος της Ελένης Γκασούκα
Σκηνοθεσία: Ελένη Γκασούκα
Ερμηνεύει: Ελ. Κωνσταντινίδου
Απογ.: Τετ. 6:30 μ.μ
Βραδ.: Δευτ., Τρ. 9:00 μ.μ

Ο πουπουλένιος
Κοινωνικό του Μάρτιν ΜακΝτόνα
Σκηνοθεσία – Μετάφραση: Κ. Μαρκουλάκης
Ερμηνεύουν: Κ. Μαρκουλάκης, Ν. Κουρής, Οδ. Παπασπηλιόπουλος,Γ. Πυρπασόπουλος
Απογ: Σαβ. 6:15 μ.μ, Κυρ. 6:00 μ.μ
Βραδ: Τετ. – Κυρ. 9:30 μ.μ

—ΑΚΑΔΗΜΟΣ,
Ιπποκράτους 17 & Ακαδημίας, τηλ. 210 3625119
La Nonna
Κωμωδία του Ρομπέρτο Κόσα
Σκηνοθεσία: Δ. Πιατάςρμηνεύουν: Δ. Πιατάς, Θ. Κατσαφάδος, Ν. Ορφανός, Κ. Φλοκατούλας,
Απογ: Σάβ. 6:30 μ.μ
Βραδ.: Τετ., Πέμ., Κυρ. 8:00 μ.μ, Παρ., Σάβ., 9:30 μ.μ

—ΑΚΡΟΠΟΛ,
Ιπποκράτους 9-11, τηλ. 210 3643700
Ο έμπορος της Βενετίας

Δράμα του Ουίλιαμ Σαίξπηρ
Σκηνοθεσία: Σπ.Α. Ευαγγελάτος
Ερμηνεύουν: Ν. Τσακίρογλου, Μ. Σκουλά, Λ. Γεωργακόπουλος, Μ. Μουμούρης
Απογ.: 17,19,22,25,31/1, 2/2 6:00 μ.μ
Βραδ.: 18,24,26,29/1, 1/2 8:00 μ.μ, 16,23,30/1 8:00 μ.μ

Όλα για τη μητέρα μου
Κοινωνικό του Πέδρο Αλμοδόβαρ
Σκηνοθεσία: Π. Ζούλιας
Ερμηνεύουν: Ν. Μεντή, Μ. Ψάλτη, Κ. Λέχου, Γ. Μπρέμπου, Κ. Κάππας
Απογ.: 18,24,26,29/1, 1/2 6:00 μ.μ
Βραδ.: 17,19,22,25,31/1, 2/2 9:00 μ.μ, 14,21,18/1 8:00 μ.μ

—ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ – ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ
Σπάρτης 14, Πλ. Αμερικής, τηλ. 210 8673655
Η βέρα
Κοινωνικό του Δημήτρη Κεχαΐδη
Σκηνοθεσία: Ν. Ορφανός
Ερμηνεύουν: Β. Βλάχος, Γ. Μωρογιάννης, Π. Αλατζάς,
Απογ.: Κυρ. 6:30 μ.μ
Βραδ.: Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΑΛΙΚΗ,
Αμερικής 4, κέντρο, τηλ 210 3210021
Ψύλλοι στ” αυτιά
Κωμωδία του Ζώρζ Φεϊντό
Σκηνοθεσία: Γ. Κακλέας
Ερμηνέυουν: Χρ. Χατζηπαναγιώτης, Β. Σταυροπούλου, Κ. Αποστολάκης, Σ. Μουτίδου, Μ. Αδαμάκη
Απογ.: Σάβ. (λαϊκή), Κυρ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ. 8:00 μ.μ, Πέμ.-Κυρ. 9:00 μ.μ

—ΑΛΚΜΗΝΗ,
Αλκμήνης 12, Πετράλωνα, τηλ. 210 3428650
Ο άνδρας με την πουά γραβάτα
Κωμωδία των Ελ. Ρόι & ΑΒΓ
Από την ομάδα Volt
Βραδ.: Σάβ., Κυρ. 9:30 μ.μ

Άνω κάτω και τανάπαλιν
Κωμωδία του Ευάγγελου Σαμιώτη
Σκηνοθεσία: Ε. Γεροδήμου
Ερμηνεύουν: Ν. Εξαρχόπουλος, Μ. Κουτρούμπα, Κ. Νιάρχος
Βραδ.: Παρ.-Κυρ 9:15 μ.μ
Μέχρι 16/2

—ΑΛΜΑ,
Ακομινάτου 15-17  Αγ. Κωνσταντίνου, Μεταξουργείο, τηλ. 210 5220100
Το αμάρτημα της μητρός μου
Αυτοβιογραφικό του Γεώργιου Βιζυηνού
Σκηνοθεσία: Ηλ. Λογοθετίδης
Ερμηνεύουν: Ηλ. Λογοθετίδης, Μ. Ζαχαρή, Δ. Καρδιτσιώτη
Απογ.: Σάβ. (λαϊκή) 6:00 μ.μ, Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Σάβ. 8:30 μ.μ

Ο αναρχικός τραπεζίτης
Δραματοποιημένο διήγημα του Φερνάντο Πεσόα
Σκηνοθεσία: Γ. Κουνδουράκη
Ερμηνεύουν: Γ. Ζώη, Ελ. Τζίτζη, Ιορδ. Κασάπογλου
Βραδ.: Τετ.,Πέμ. 9:30 μ.μ

—ALTERA PARS,
Μ. Αλεξάνδρου 123, Κεραμεικός, τηλ. 210 3410011
Norma S/N 210113
Θέατρο κούκλας
Από την ομάδα κουκλοθεάτρου Ανταμαπανταχού
Σκηνοθεσία: Ν. Τόμπρος
Βραδ.: Πέμ., Παρ. 9:30 μ.μ

—ΑΛΦΑ,
Πατησίων 37, Πολυτεχνείο, Εξάρχεια, τηλ. 210 5238742
Ένας εχθρός του λαού
Κοινωνικό του Χένρικ Ίψεν
Σκηνοθεσία – Διασκευή: Στ. Ληναίος
Ερμηνεύουν: Στ. Ληναίος, Ελ. Φωτίου, Στ. Σαμαρτζής, Χρ. Κελαντώνης
Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Σαβ. 9:00 μ.μ

—ΑΜΙΡΑΛ,
Αμερικής 10, Κολωνάκι, τηλ. 210 3639385

Η μαμα είπε μη!..
Κωμωδία του Στέλιου Παπαδόπουλου, Γιώργου Βάλαρη
Σκηνοθεσία: Γ. Βάλαρης
Ερμηνεύουν: Μ. Καραγιάννη, Ν. Λοτσάρη, Μ. Ορφανού, Λ. Τσεσματζόγλου, Αιμ. Ράφτης
Απογ.: Σάβ. (λαϊκές), Κυρ. 6:15 μ.μ
Βραδ.: Παρ. 9:15 μ.μ

Ο Σέρλοκ Χόλμς και ο σκύλος των Μπάσκερβιλ
Κωμωδία των Στήβεν Κάνι, Τζόν Νίκολσον
Σκηνοθεσία: Γ. Οικονόμου
Ερμηνεύουν: Ν. Αγγελής, Αργ. Γκαγκάνης, Ζ. Ρούμπος
Βραδ.: Τετ., Σάβ., Κυρ. 9:15 μ.μ

—ΑΝΑΔΥΣΗ,
Σφακτηρίας 23, Κεραμεικός
Interview
Κοινωνικό της ομάδας Εμείς
Σκηνοθεσία: Χρ. Θάνος
Ερμηνεύουν: Σ. Καψαμπέλη, Μ. Ζερβού, Σ. Δούβρης, Β. Τουρκομένης
Βραδ.: Παρ.-Κυρ. 9:00 μ.μ

—ΑΝΕΣΙΣ,
Λεωφ. Κηφισίας 14, Αμπελόκηποι, τηλ. 210 7488881, 210 7488882
Κάθε Πέμπτη κύριε Γκρην
Κοινωνικό του Τζέφ Μπάρον
Σκηνοθεσία: Γ. Μιχαλακόπουλος
Ερμηνεύουν: Γ. Μιχαλακόπουλος, Τ. Ιορδανίδης
Απογ.: Τετ., Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΑΝΘΡΩΠΟΣ,
Γιατράκου 19 & Μεγ. Αλεξάνδρου, Μεταξουργείο, τηλ. 6992906336
Kassandra
Μονόλογος του Σέρτζιο Μπλάνκο
Σκηνοθεσία: Δ. Σαραφείδου, Ευαγγ. Ανδριτσάνου
Ερμηνεύει: Δ. Σαραφείδου
Βραδ.: Παρ.-Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΑΤΡΟ,
Ακαδήμου 13, Μεταξουργείο τηλ. 210 5231131
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα του Φιόντορ Ντοστογιέσκι

Σκηνοθεσία: Κ. Μπερδέκα,
Ερμηνεύουν: Γ. Βουβάκης, Μ. Μπαϊρακτάρη, Αθ. Μπερδέκα
Απογ.: Κυρ. 6:30 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 8:00 μ.μ

Μπάρτλεμπυ ο γραφίας
Δραματοποιημένο διήγημα του Χέρμαν Μέλβιλ
Σκηνοθεσία: Σ. Φιλιππίδου
Ερμηνεύουν: Σ. Φιλιππίδου, Αλ. Ιορδανίδης, Κ. Καζανάς
Απογ.: Τετ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Δευτ., Τρ. 9:30 μ.μ

—ΑΠΟΘΗΚΗ,
Σαρρή 40, Ψυρρή, τηλ. 210 3253153
Το κουρδιστό πορτοκάλι
Κοινωνικό του Άντονι Μπέρτζες
Σκηνοθεσία: Γ. Κακλέας
Ερμηνεύουν: Άρης Σερβετάλης, Αλ. Αϊδίνη, Αντ. Αλμπάνης, Ευδ. Ρουμελιώτη
Απογ.: Σάβ. (λαϊκή) 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ., 8:00 μ.μ, Πέμ, Παρ. (λαϊκή), Σάβ., Κυρ. 9:00 μ.μ

—ΑΡΓΩ,
Ελευσινίων 15, Μετξουργείο, τηλ. 210 5201684-5
Ο Έλβις έφυγε
Κοινωνικό της Χριστίνας Θεοδώρου
Σκηνοθεσία: Χρ. Θεοδώρου
Ερμηνεύουν: Χρ. Θεοδώρου, Ν. Ευγ. Κλαρά, Κ. Σπάνθη
Βραδ.: Τετ., Πεμ. 9:15 μ.μ

—ARROYO NUEVO,
Μ. Αλεξάνδρου 128, Κεραμεικός, τηλ. 210 3469575
Δεσποινίς Τζούλια
Χοροθέατρο του Άουγκουστ Στρίντμπεργκ
Σκηνοθεσία – Χορογραφία: Στ. Λίτινας
Ερμηνεύουν: Εύα Παρασκευοπούλου, Στ. Λίτινας, Αλ. Αναστασιάδη
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:30 μ.μ  Κυρ. 8:30 μ.μ
Μέχρι 2/2

—ΑΤΤΙΣ,
Λεωνίδου 7, Μεταξουργείο, τηλ. 210 5226260
Amor
Σκηνική σύνθεση του Θανάση Αλευρά
Σκηνοθεσία: Θ. Τερζόπουλος
Ερμηνεύουν: Αγλ. Παππά, Αντ. Μυριαγκός
Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ.-Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΑΤΤΙΣ ΝΕΟΣ ΧΩΡΟΣ,
Λεωνίδου 12, Μεταξουργείο, τηλ. 210 3225207  6942841714
Βόυτσεκ

Δράμα του Γκέοργκ Μπίχνερ
Σκηνοθεσία: Στ. Στρούμπος
Ερμηνεύει: η ομάδα Σημεία Μηδέν
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 8:30 μ.μ

—ΒΑΦΕΙΟ – «ΛΑΚΗΣ ΚΑΡΑΛΗΣ»
Αγ. Όρους 16 & Κωνσταντινουπόλεως 115, Βοτανικός
Βασιλιάς Ληρ
Δράμα του Σαίξπηρ
Σκηνοθεσία: Γ. Βούρος
Ερμηνεύουν: Γ. Βούρος, Μ. Σκούπα, Γ. Γεωργίου, Γ. Ζώη
Απογ.: Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Σάβ. 8:30 μ.μ

—ΒΕΑΚΗ,
Στουρνάρη 32, Εξάρχεια, τηλ. 210 5223522
Η ποντικοπαγίδα
Αστυνομικό της Αγκάθα Κρίστι
Σκηνοθεσία: Μ. Μανουσάκης
Ερμηνεύουν: Μ. Τουμασάτου, Γ. Αϊβάζης, Κ. Νικολαΐδου, Όλ. Πολίτου
Απογ.: Τετ. Κυρ 7:30 μ.μ, Σάβ. 6:15 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΒΕΤΟΝ 7,
Πύδνας 7, Βοτανικός, τηλ. 210 751262
Graffito , όπως άγριο
Σκηνική Σύνθεση
Σκηνοθεσία: Κ. Παπαναστασάτου
—ΒΙΚΤΩΡΙΑ,
3ης Σεπτεμβρίου 119 & Μαγνησίας 5, Κυψέλη, τηλ. 210 8233125
Ο φίλος μου ο Λευτεράκης
Κωμωδία του Αλέκου Σακελαρίου
Σκηνοθεσία: Μ. Ρέππας, Θ. Παπαθανασίου,
Ερμηνεύουν: Β. Γουλιελμάκη, Μ. Ανδρούτσου, Μ. Παπαγιάννης, Γ, Μποστατζόγλου
Απογ.: Πέμπτη 7:00 μ.μ,  Σάβ., Κυρ. 6:00 μ.μ,
Βράδ.: Παρ.- Κυρ. 9:00 μ.μ

—BIOS,
Πειραιώς 84, Γκάζι, τηλ. 210 3425335
4.48 Ψύχωση
Performance από τους Third Angel
Βραδ.: Παρ.-Κυρ 9:00 μ.μ
Μέχρι 9/2

—BΡETANIA,
Πανεπιστημίου 7, Κέντρο , τηλ. 210 3221579
Sorry, I’m Greek
Μουσικοθεατρική του Λάκη Λαζόπουλου
Σκηνοθεσία: Λ. Λαζόπουλος
Ερμηνεύουν: Λ. Λαζόπουλος, Ελ. Βλαχοπούλου, Σ. Βενέτη, Φ. Κεφαλέας
Μεσημ. Κυρ.: 3:30 μ.μ
Απογ.: Τετ., Κυρ. 7:15 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΒΥΡΣΟΔΕΨΕΙΟ,
Ορφέως 174, Βοτανικός, τηλ. 210 3453203
Αρσενικό
Κοινωνικό
Διασκευή – Σκηνοθεσια: Ν. Αυγουστίδης
Ερμηνεύουν: Ν. Αδαμοπούλου, Β. Λακουμέντα, Β. Παπακωνσταντίνου
Βραδ.: Τετ., Πέμ. 9:30 μ.μ

P.I.G.S / Σωτηρία
Performance της Μαρίλλης Μαστραντώνη
Από το θέατρο Εντροπία
Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Σάβ. 9:30 μ.μ (1-23/2, 8-16/3)

CORONET,
Φρύνης 11 & Υμηττού, Παγκράτι, τηλ. 210 7012123
Caveman
Μονόλογος του Ρομπ Μπέκερ
Σκηνοθεσία: Αν. Παπαστάθη
Ερμηνεύει: Βλ. Κυριακίδης
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:15 μ.μ Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΔΗΛΟΣ – ΧΩΡΟΣ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ,
Ελευσινίων 11, Μεταξουργείο, τηλ. 210 5203562
Το μπουλούκι
Κοινωνικό
Σκηνοθεσία: Δ. Χατούπη
Ερμηνεύουν: Γ. Αθουσάκη, Δ. Γεωργοσοπούλου, Μ. Θεοδοσίου, Θ. Καζάσης
Απογ.: Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΟΡΝ,
Αμερικής 10, Κολωνάκι, τηλ. 210 3612500

Ο επιστάτης
Δράμα του Χάρολντ Πίντερ
Σκηνοθεσία – Μετάφραση: Γ. Κιμούλης
Ερμηνεύουν: Γ. Κιμούλης, Γ. Χρανιώτης, Ν. Γεωργάκης
Απογ.: Σαβ. (λαϊκή) 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ., Κυρ. 8:00 μ.μ Πεμ., Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ,
Ηρώων Πολυτεχνείου & Βασ. Γεωργίου, Πειραιάς, τηλ. 210 4143310-20
Μόνος με τον Άμλετ
Μονόλογος
Σκηνοθ.-Διασκ.: Μ. Δούνιας, Αιμ. Χειλάκης
Ερμηνεύει: Αιμ. Χειλάκης
Απογ.: Σάβ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ.,Σάβ. 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΔΙΑΝΑ,
Ιπποκράτους 7, τηλ. 210 3626596
Κατάδικός μου
Κωμωδία της Ελένης Ράντου, Σάρας Γανωτή, Νίκου Σταυρακούδη
Σκηνοθεσία: Γ. Παλούμπης
Ερμηνεύουν: Ελ. Ράντου, Π. Δαδακαρίδης, Ορφ. Αυγουστίδης
Απογ.: Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Τετ.,Πέμ. 8:15 μ.μ, Παρ. Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΔΙΑΧΡΟΝΟ ΘΕΑΤΡΟ,
Πυθέου 52, Νέος Κόσμοςμ τηλ. 210 7233229
Οι δανειστές
Δράμα του Άουγκουστ Στρίντμπεργκ
Ερμηνεύουν: Π. Ευαγγελόπουλος, Τ. Σχοινάκη, Μ. Αντωνίου
Βράδ.: Τετ., Πέμ. 9:00 μ.μ

Κυρία με τας καμελίας vs Τραβιάτα
Δράμα
Σκηνοθεσία:-Διασκ.: Γ. Διαμαντόπουλος
Ερμηνεύουν: Μ. Βιδάλη, Οδ. Σταμούλης, Χ. Καλατζίδου, Κ. Τζέμος
Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΔΙΘΥΡΑΜΒΟΣ,
Λητούς 6 & Πλ. Αγίας Λαύρας, Μαρούσι, τηλ. 210 6142772
Μην παίζεις με τα χώματα
Κοινωνικό της Στέλλας Βλαχογιάννη
Σκηνοθεσία: Έφη Νιχωρίτη, Δ. Μαστορίδου
Ερμηνεύουν: Έφη Νιχωρίτη, Εύα Κεχαγιά, Μ. Στρογγυόγλου
Βραδ.: Σάβ. 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ,
Αγ. Κωνσταντίνου 22-14, κέντρο, τηλ. 210 5288170 (κεντρική σκηνή), 210 5288173 (Νέα Σκηνή)
Ο Φιλάργυρος
Κωμωδία του Μολιέρου
Σκηνοθεσία: Γ. Μπέζος
Ερμηνεύουν: Γ. Μπέζος, Δ. Λαμπρογιάννη, Κ. Γαβαλάς, Π. Κατσώλης, Ντ. Στασινοπούλου
(Κεντρική Σκηνή) Απογ.: Σάβ. 5:30 μ.μ, Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ.-Σάβ. 8:30 μ.μ
Μέχρι 30/3
—ΕΘΝΙΚΗ ΛΥΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ,
Ακαδημίας 59-61, τηλ. 210 3612461
Ταξίδι στην αιωνιότητα
Μπαλέτο από το Μπαλέτο της Εθνικής Λυρικής Σκηνής
Χορογραφία: Ρ. Τζανέλα
Βραδ.: 1,2,5,7,8,9/2 8:00 μ.μ

–ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ REX – ΣΚΗΝΗ ΚΟΤΟΠΟΥΛΗ,
Πανεπιστημίου 48, κέντρο, τηλ. 210 3305074, 210 3301881
Η γειτονιά των αγγέλων
Κοινωνικό του Ιάκωβου Καμπανέλλη
Σκηνοθεσία: Κ. Τσιάνος
Ερμηνεύουν: Μ. Ασλάνογλου, Κ. Γιαμαλή, Δ. Δεγαΐτης, Ν. Ψαρράς
Απογ.: Τετ.,Σάβ. 5:30 μ.μ, Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ.-Σάβ. 8:30 μ.μ
Μέχρι 26/1

—ΕΙΛΙΣΣΟΣ – ΜΙΚΡΟΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ,
Αγλαονίκης 3 και Βουλιαγμένης, Παγκράτι, τηλ. 210 9214248
Ενοχή – Αναζήτηση
Κοινωνικό του Μάριου Χάκκα
Σκηνοθεσία: Χ. Γουλάτος
Ερμηνεύουν: Δ. Χριστογιαννοπούλου, Π. Τζίνος
Βραδ.: Κυρ., Τρ. 9:00 μ.μ

104:
Ο Θεός της σφαγής
Κωμωδία της Γιασμίνα Ρεζά
Σκηνοθεσία: Δ. Γιαμλόγλου
Από την Square Theater Company
Βραδ.: Παρ.-Κυρ. 9:00 μ.μ

—ΕΚΑΤΗ,
Υακίνθου & Εκάτης 11, Κυψέλη, τηλ. 210 6401931
Βρικόλακες
Δράμα του Χένρικ Ύψεν
Σκηνοθεσία: Β. Λουρμπά
Ερμηνεύουν: Π. Οικονομοπούλου, Αλ. Κλημόπουλος, Μ. Χατζηγεωργίου, Β. Ζερβόπουλος, Σ. Μανωλάκου
Απογ.: Κυρ. 7:00 μμ
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

—104,
Ευμολπιδών 41, Γκάζι, τηλ. 210 3455020
Ρωμαίος και Ιουλιέτα για δύο
Δράμα των Κ. Γάκη, Αθ. Μουστάκα, Κ. Μπιμπή
Ερμηνεύουν: Αθ. Μουστάκα, Κ. Μπιμπής
Απογ.: Σάβ., Κυρ. 7:00 μ.μ
Μέχρι 16/2

—ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΚΦΡΑΣΗ,
Λέσβου 8 & Απειράνθου, Κυψέλη, τηλ. 210 8645400
Άντε ψυχούλα μου, σκότωσέ με
Κωμωδία του Αζίζ Νεσίν
Σκηνοθεσία: Ελ. Γερασιμίδου
Ερμηνεύουν: Μ. Ιγγλέση, Γ. Τσιώμος, Τζ. Οικονόμου
Απογ.: Τετ., Κυρ. 6:30 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

ELIART,
Κωνσταντινουπόλεως 127, Βοτανικός, τηλ. 210 2103477677
Bedtime Stories
Κωμωδία του Γιώργου Ηλιόπουλου
Σκηνοθεσία: Γ. Ηλιόπουλος
Απο την ομάδα Poisoned by the Small Fish
Βραδ.: Πέμ., Κυρ. 9:15 μ.μ

—ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ,
Ιουλιανού 35 & Γ. Σεπτεμβρίου
Καλώς Ήρθατε Ντετέκτιβ Πουαρό
Κοινωνικό
Σκηνοθεσία-Σύλληψη έργου: Φρ. Λύτρα
Θεατρική διασκ.: Θ. Πετρόπουλος, Φρ. Λύτρα, Χρ. Φερεντίνος
Ερμηνεύουν: Χρ. Φερεντίνος, Εβ. Παπούλια, Σ. Αλαφούζος, Δ. Γεωργαλάς, Λ. Ματσάγγου
Βραδ.: Παρ.,Σάβ. 9:15 μ.μ, Κυρ. 8:15 μ.μ

—ΕΛΥΖΕ,
Νυμφαίου 12, Ιλίσια, τηλ. 210 7771766
Ο Κάρλ Γιούνγκ και τα χάπια
Κωμωδία του Παναγιώτη Κακατσίδη
Σκηνοθεσία: Π. Κακατσίδης
Ερμηνεύουν: Σπ. Γαβρίλης, Π. Κακατσίδης
Απογ.: Τετ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ. 9:15 μ.μ

—ΕΜΠΟΡΙΚΟΝ,
Σάρρη 11, Ψυρρή, τηλ. 210 3211750
Η εκδοχή του Μπράουνινγκ
Δράμα του Τέρενς Ράτιγκαν
Σκηνοθεσία: Ελ. Σκότη
Ερμηνεύουν: Δ. Καταλειφός, Μ. Καλλιμάνη, Άγης Εμμανουήλ, Β. Σεραϊδάρης, Λ. Μιχαλοπούλου
Απογ.: Σάβ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ., Κυρ. 8:00 μ.μ, Πέμ., Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΕΞ ΑΡΧΗΣ,
Εμμ. Μπενάκη & Δερβενίων 46, Εξάρχεια, τηλ. 210 3822661
ΜπεΕΛΛάς
Κωμωδία του Ντίνου Σπυρόπουλου
Σκηνοθεσία: Ντ. Σπυρόπουλος
Ερμηνεύουν: Ντ. Σπυρόπουλος, Κ. Ζέκος
Βραδ.: Τετ., Παρ. 9:00 μ.μ
—ΕΠΙ ΚΟΛΩΝΩ,
Ναυπλίου 12 & Λένορμαν 94, Κολωνός, τηλ. 210 5138067
Αλεπούδες
Κοινωνικό του Ντον Κίνγκ
Σκηνοθεσία: Ελ. Σκότη. Ερμηνεύουν: Δ. Λάλος, Ιωάν. Παππά, Χ. Χιώτης, Ιωάν. Κολλιοπούλου
Απογ.: Τετ. (λαϊκή), Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ., Σάβ. 9:15 μ.μ

Ήταν κάποτε
Δραματοποιημένα παραμύθια
Απο την ομάδα Χ. αίρεται και σε συνεργασία με το ΔΗΠΕΘΕ Κοζάνης
Απογ.: Πέμ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ. 9:15 μ.μ
Μέχρι 30/1

—ΖΙΝΑ,
Λεωφ. Αλεξάνδρας 74, Εξάρχεια, τηλ. 210 6424414
Κάτω απο τη σκάλα
Κωμωδία του Τσάρλς Ντάιερ
Σκηνοθεσία: Γ. Μιχαλακόπουλος
Ερμηνεύουν: Αγγ. Αντωνόπουλος, Αντ. Καφετζόπουλος
Απογ.: Τετ. (λαϊκή), Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ,Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΗΒΗ,
Σαρρή 27, Ψυρρή, τηλ 210 3213112
Toc Toc
Κωμωδία του Λοράν Μπαφιέ
Σκηνοθεσία: Κ. Σπυρόπουλος
Ερμηνεύουν: Κ. Σπυρόπουλος, Χρ. Βαλαβανίδης, Μ. Μαγγίρα, Θ. Ανδρούτσου
Απογ.: Τετ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ., Κυρ. 8:00 μ.μ, Παρ. 9:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ,
Νάξου 84, Κυψέλη, τηλ. 210 2236890
Αυγά μαύρα
Κοινωνικό του Διονύση Χαριτόπουλου
Σκηνοθεσία: Αντ. Αντωνίου
Ερμηνεύουν: Αντ. Αντωνίου, Ν. Ασίκη
Απογ.: Τετ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ-Σάβ. 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ,
Προφήτη Δανιήλ 3-5 (και Πλαταιών), Κεραμεικός, τηλ. 210 3470707
Gagarin Way
Κοινωνικό του Γκρέγκορι Μπερκ
Σκηνοθεσία: Αλ. Βρανάς
Ερμηνεύουν: Μ. Βακούσης, Στ. Κοσμίδης, Κ. Ανταλόπουλος, Μ. Μουλακάκης
Απογ.: Τετ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ., Κυρ. 8:00 μ.μ, Παρ., Σάβ, 9:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΔΙΑ ΔΥΟ,
Σπύρου Πάτση 99 & Πρέσπας, Κεραμεικός, τηλ. 210 3466048
Οι πιο δυνατές
Δράμα του Άουγκουστ Στρίντμπεργκ
Σκηνοθεσία: Π. Μοσχοβάκου
Διασκευή: Αν. Ανδριανού
Ερμηνεύουν: Αν. Ανδριανού, Υρώ Λούπη, Αλ Τσίαγκα
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:15 μ.μ, Κυρ. 8:15 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΕΝ ΑΘΗΝΑΙΣ,
Ιάκχου 19, Γκάζι, τηλ. 210 3425170
(Ακόμα πιο) Δύσκολα τα πράγματα
Stand Up Comedy με τον Γιώργο Χατζηπαύλου
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:15 μ.μ

Sex Revolution
Κωμωδία του Χάρη Ρώμα
Σκηνοθεσία: Χ. Ρώμας
Ερμηνεύουν: Αργ. Αποστόλου, Κ. Λαχανάς, Στ. Λώλος
Βραδ.: Τετ. 9:00 μ.μ, Πέμ. 8:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΦΥΡΑ,
Πλατεία ΗΣΑΠ, Νέο Φάληρο, τηλ. 210 4816200
Ανοιχτό ζευγάρι… εντελώς ορθάνοιχτο
Σάτιρα του Ντάριο Φο
Σκηνοθεσία: Ν. Δαφνής
Ερμηνεύουν: Κ. Κλάδης, Κ. Σαραντοπούλου, Μ. Χριστοδούλου
Βραδ.: Σάβ., Κυρ 9:15 μ.μ

Ερωτικά γράμματα
Ψυχογράφημα του Α.Ρ Γκέρνι
Σκηνοθεσία: Ν. Δαφνής
Ερμηνεύουν: Ν. Δαφνής, Κ. Ρουγγέρη
Απογ.: Σάβ., Κυρ. 7:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ,
Άλσος Στρατού, Γουδί, τηλ. 210 8840600
Η Μαρινέλλα συναντά τη Βέμπο
Μουσικοθεατρική του Πέτρου Ζούλια
Σκηνοθεσία: Π. Ζούλια
Ερμηνεύουν: Μαρινέλλα, Αντ. Λουδάρος, Χρ. Στέργιογλου, Χρ. Αλεξανιάν, Μ. Μαρίνος, Τζ. Μπόστη, Τ. Κωστής, Ν. Ορφανού
(Κεντρική Σκηνή) Απογ.: Τετ., Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ. 8:00 μ.μ
Avant Premiere 22/1

m/s Flora III
Μουσικοθεατρική
Σκηνοθεσία: Αλ. Κουτσοβούλου
Ερμηνεύουν: Τ. Αλατζάς
(Loft) Βραδ.: 6,13,20,27/2, 6,13,20,27/3 9:00 μ.μ
—ΘΕΑΤΡΟ ΟΔΟΥ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ,
Κεφαλληνίας 16, Κυψέλη, τηλ. 210 8838727
Βρικόλακες
Δράμα του Χένρικ Ίψεν
Σκηνοθεσία: Στ. Λιβαθινός
Ερμηνεύουν: Μπ. Αρβανίτη, Γ. Κέντρος, Ν. Χατζόπουλος, Κ. Βασαρδάνης, Μ. Κίτσου
(Α” Σκηνή) Απογ.: Τετ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

Ζητείται κλόουν ηλικιωμένος
Κωμωδία του Ματέι Βίσνιεκ
Σκηνοθεσία: Μ . Ξανθοπουλίδου
Ερμηνεύουν: Ν. Αλεξίου, Γρ. Γαλάτης, Αλ. Μυλωνάς
(Β” Σκηνή) Απογ.: Τετ., Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΠΟΡΕΙΑ,
Τρικόρφων 3-5 & 3ης Σεπτεμβρίου 69, Πλ. Βικτωρίας, τηλ. 210 8210991
Όσκαρ Ουάιλντ: ρήσεις και αντιρρήσεις
Μουσικοθεατρική
Ερμηνεύουν: Μ. Μαυρογιάννη (αφήγηση), Μ. Πολυχρόνου (υψίφωνος), Ειρ. Καραγιάννη (μεσόφωνος), Μ. Μηλολιδάκη (υψίφωνος), Τ. Γουβέλης (πιάνο)
Βραδ.: 28/1, 4, 11/2,  9:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΡΟΔΑ,
Καποδιστρίου 106 & Ελευθερίας, Νέα Ιωνία, τηλ. 210 2836763
Γκιλγκαμές
Σκηνική σύνθεση απο την ομάδα Ρόδα
Σκηνοθεσία: Μ. Περετζή
Απογ.: 18,19,25,26/1, 1,2,8,9,15,16,22,23/2 7:30 μ.μ
 —ΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΑΝΩΤΑΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ,
Πειραιώς 256, Ταύρος
Υπερσιβηρικός
Μυθιστόρημα
Σκηνοθεσία: Β. Χατζοπούλου
Ερμηνεύουν: Ηλ. Αρσενίδου, Ηλ. Βαλάσης, Αν. Ζερβού
Απογ.: Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ
Μέχρι 28/2

—ΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ,
Γεννηματά 20, Αμπελόκηποι, τηλ. 210 6929090
Το φως που πάντα καίει
Δραματοποιημένη ποίηση του Κώστα Βάρναλη
Σκηνοθεσία-Διασκ.: Β. Κολοβός
Ερμηνεύουν: Β. Κολοβός, Ολγ. Μουργελά, Τ. Αλαφάκης
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ
Μέχρι 1/4

—ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ,
Αντισθένους 7 & Θαρύπου, Νέος Κόσμος, τηλ. 210 9212900
Αστερισμοί
Κοινωνικό του Νίκ Πέιν
Σκηνοθεσία: Β. Θεοδωρόπουλος
Ερμηνεύουν: Στ. Γουλιώτη, Μ. Παπαδημητρίου
(Πάνω Χώρος): Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ.-Σάβ. 9:15 μ.μ

Οι δανειστές
Δράμα του Άουγκουστ Στρίντμπεργκ
Σκηνοθεσία: Θ. Γλυνάτσης
Ερμηνεύουν: Σ. Τσακίρης, Σ. Μαραθάκη, Ν. Κοψίδας, Αλ. Ντεληθέου
Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ.-Σάβ. 9:15 μ.μ
Μέχρι 13/4

Ο Μουνής
Δραματοποιημένο διήγημα της Λένας Κιτσοπούλου
Σκηνοθεσία: Π. Δεντάκης
Ερμηνεύουν: Στ. Γιαννουλάδης, Θ. Ζερίτης, Ελ. Κουτσιούμπα
(Πάνω Χώρος) Απογ.: Σάβ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Κυρ. 9:30 μ.μ
Μέχρι 26/1

—Περσινή Αρραβωνιαστικιά
Δραματοποιημένο διήγημα της Ζυράννας Ζατέλη
Σκηνοθεσία: Δ. Αγαρτζίδη, Δ. Αναστάσογλου
Ερμηνεύουν: Ξ. Θεμελή, Σ. Κεκέ, Τ. Α Πίττα
(Δώμα) Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΙΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ,
Πειραιώς 254, Ταύρος, τηλ. 212 2540300, 212 2540314
Annie
Μιούζικαλ των Τόμας Μίχαν, Τράρλς Στρόους και Μάρτιν Σαρνίν
Σκηνοθεσία: Σ. Μαρσέλλου
Ερμηνεύουν: Μ. Χατζηγιάννης, Αν. Παναγιωτοπούλου, Μ. Παπακωνσταντίνου, Κ. Παπουτσάκη, Αργ. Αγγέλου, Ιων. Πηλιχού
Απογ.: Πέμ.,Πάρ. 7:00 μ.μ, Κυρ. 6:00 μ.μ, Σάβ. 5:15 μ.μ
Βραδ.: Σάβ. 8:30 μ.μ
Μέχρι 16/2

Απο τι ζουν οι άνθρωποι
Δραματοποιημένο διήγημα του Λέοντος Τολστόι
Σκηνοθεσία: Ολ. Λαζαρίδου, Γ. Νανούρης, Ηλ. Κουνέλας
Απογ.: 5:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΙΔΡΥΜΑ «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ»,
Πειραιώς 206, Ταύρος, τηλ. 210 3418550
Όταν έχω εσένα
Μουσικοθεατρική του Σταμάτη Κραουνάκη
Σκηνοθεσία: Στ. Κραουνάκης
Από τη Σπείρα – Σπείρα
Βραδ.: Πέμ. 8:00 μ.μ, Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ
—ΙΛΙΣΙΑ,
Παπαπδιαμαντοπούλου 4, Ιλίσια, τηλ. 210 7210045
Δείπνο με φίλους
Κωμωδία του Ντόναλντ Μάργκιουλις
Σκηνοθεσία: Γρ. Βαλτινός
Ερμηνεύουν: Γρ. Βαλτινός, Π. Χαϊκάλης, Ρ. Λουιζίδου, Μπ. Μάλφα
Απογ.: Πέμ. 7:30 μ.μ, Σαβ., Κυρ. 6:15 μ.μ
Βραδ.: Τετ., Παρ., Σάβ. 9:15 μ.μ

Τίρζα
Κοινωνικό του Άρνον Γκρούν-μπεργκ
Σκηνοθεσία: Κ. Φιλίππογλου
Ερμηνεύουν: Στ. Μάινας, Άν. Μάσχα, Γ. Τσαμπουράκης
Απογ.: Τετ. 6:15 μ.μ
Βραδ.: Δευτ., Τρ. Κυρ. 9:15 μ.μ

—ΙΛΙΣΙΑ-ΒΟΛΑΝΑΚΗΣ,
Παπαδιαμαντοπούλου 4, Ιλίσια, τηλ. 210 7223010
Δύο γυναίκες χορεύουν
Κοινωνικό του Ζουζέπ Μαρία Μπενέτ Ζουρνέτ
Σκηνοθεσία: Τ. Ιορδανίδης
Ερμηνεύουν: Χρ. Διαβάτη, Θ. Ματίκα
Απογ.: Τετ., Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ. 8:00, Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

Ορλάντο
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα της Βιρτζίνια Γούλφ
Σκηνοθεσία-διασκ.: Σ. Παπακωνσταντίνου
Ερμηνεύουν: Ν. Σερέτη, Δ. Δημητρόπουλος, Ελ. Κωνσταντινίδου, Ν. Σμυρνάκης
Απογ.: Σάβ. 6:45 μ.μ
Βραδ.: Παρ. 11:15 μ.μ Κυρ. 9:15 μ.μ

—ΚΑΠΠΑ,
Κυψέλης 2, Κυψέλη, τηλ. 210 8831068
Μου λες αλήθεια;
Κωμωδία του Φλοριάν Ζελέ
Σκηνοθεσία: Σπ. Παπαδόπουλος
Ερμηνεύουν: Σπ. Παπαδόπουλος, Ελ. Μουτάφη, Τ. Γιαννόπουλος, Ν. Κοτσαηλίδου
Απογ.: Τετ. & Πέμ. (λαϊκή) 7:00 μ.μ, Σάβ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ.,Σάβ. 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—»ΚΑΤΙΑ ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ»,
Αγίου Μελετίου 61Α, Κυψέλη, τηλ. 210 8640414
Μάντεψε ποιος θα πεθάνει απόψε
Κωμωδία
Σκηνοθεσία: Θ. Παπαθανασίου, Μ. Ρέππας
Ερμηνεύουν: Κ. Δανδουλάκη, Αλ. Αντωνόπουλος, Τ. Χαλκιάς, Τζ. Ευείδη, Ελ. Κρίτα, Π. Καναράκης
Απογ.: Τετ. (λαϊκή) 7:30 μ.μ, Σάβ. (λαϊκή) 6:00 μ.μ, Κυρ. 5:45 μ.μ
Βραδ.: Πέμ., Παρ. 9:00 μ.μ, Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΚΕΝΤΡΟ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΩΝ,
Κύπρου 91Α, Κυψέλη, τηλ. 213 0040496
Το ασανσέρ
Performance από την ομάδα Carte Blanche
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΚΙΒΩΤΟΣ,
Πειραιώς 115, Γκάζι, τηλ. 210 3427426
Κτελ
Κωμωδία του Νίκου Μουτσινά, Τζένης Διαγούπη
Σκηνοθεσία: Ν. Μουτσινάς
Ερμηνεύουν: Ν. Μουτσινάς, Β. Ανδρίτσου, Θ. Αλευράς, Αθ. Οικονομάκου
Απογ.: Τετ., Κυρ. 7:30 μ.μ, Σάβ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ STUDIO,
Ερεχθείου 22, Κουκάκι, τηλ. 210 9248328
Timeline Project
Κωμωδία της Βίκυς Αδάμου
Ερμηνεύουν: Β. Γύρα, Ευγ. Δελιαλή, Κ. Χατζή, Γιάννης Ο.
Βραδ.: Σάβ., Κυρ. 9:15 μ.μ

—ΚΟΡΥΒΑΝΤΕΣ,
Μυλλέρου 76-78, Μεταξουργείο, τηλ. 215 5404045, 6977930787
Ο διάβολος
Δραματοποιημένο διήγημα του Μαξίμ Γκόργκι
Ερμηνεύουν: Αντ. Θεοχαρης, Μ. Μαρούλης
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΛΑΜΠΕΤΗ,
Λεωφ. Αλεξάνδρας 106, Αμπελόκηποι, τηλ. 210 6457086
Άντρες έτοιμοι για όλα
Κωμωδία των Στέφεν Σινκλέρ, Άντονι ΜακΚάρτεν
Σκηνοθεσία: Θ. Παπαθανασίου, Μ. Ρέππας
Ερμηνεύουν: Κ. Κόκλας, Θ Ευθυμιάδης, Κ. Ευριπιώτης, Γ. Τσιμιτσέλης, Μ. Ιωάννου, Ευάγγ. Μουμούρη
Απογ.: Σάβ. (λαϊκή), Κυρ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ. 8:00 μ.μ, Πέμ., Παρ. (λαϊκή), Σάβ. 9:00 μ.μ

—»ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ & ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ»,
Κουντουριώτου 40, Αιγάλεω, τηλ. 210 5911390
Ο Γερμανός ξανάρχεται
Κωμωδία
Σκηνοθεσία: Τ. Παπαδημητρίου
Ερμηνεύουν: Σπ. Αχείμαστος, Ελ. Βρακά, Θ. Μανώλογλου
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟ,
Ακαδήμου 14, Μεταξουργείο, τηλ. 210 5234382
Η ζωή μπροστά σου
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα του Ρομάν Γκαρί
Σκηνοθεσία: Αν. Βαγενά
Ερμηνεύουν: Αν. Βαγενά, Ιμπ. Χασάν και Μ. Ριζκ, Κ. Λάσκος, Χρ. Ροδάμης
Μεσημ.: Κυρ. 1:00 μ.μ
Απογ.: Σάβ. 6:00 μ.μ (λαϊκή), Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ. 8:00 μ.μ, Σάβ. 9:00 μ.μ

—ΜΙΚΡΟ ΠΑΛΛΑΣ,
Αμερικής 2 (στοά Σπυρομήλιου), τηλ. 210 3210025
Πράματα και θάματα
Κωμωδία του Θοδωρή Αθερίδη
Σκηνοθεσία: Θ. Αθερίδης
Ερμηνεύουν: Γ. Ζουγανέλλης, Θ. Αθερίδης, Λ. Ελευθερίου, Ι. Τριανταφυλλίδη, Ν. Κοντογεώργη, Γ. Μπισμπικόπουλος
Απογ.: Σαβ. (λαϊκή), Κυρ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ. 8:00 μ.μ, Πέμ.-Κυρ. 9:00 μ.μ

—ΜΟΥΣΟΥΡΗ,
Πλ. Καρύτση, κέντρο, τηλ. 210 3310936
Φον Δημητράκης
Κωμωδία του Δημήτρη Ψαθά
Σκηνοθεσία: Π. Φιλιππίδης
Ερμηνεύουν: Π. Φιλιππίδης, Γ. Σκιαδαρέσης, Δ. Μαυρόπουλος, Μ. Κατσανδρη, Φ. Ξυλά
Απογ.: Τετ. 7:00 μ.μ, Σάβ. (λαϊκή) 6:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Κυρ. 9:00 μ.μ

—ΜΠΡΟΝΤΓΟΥΑΙΗ,
Αγ. Μελετίου 61 & Πατησίων, Κυψέλη, τηλ. 210 8620231
Διαγώνισμα ευρωπαϊκής υστερίας
Σάτιρα της Βίλης Σωτηροπούλου
Σκηνοθεσία: Β. Σωτηροπούλου
Απο την ομάδα Μπουφόνοι
(Κεντρική Σκηνή) Απογ.: Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Σάβ. 9:00 μ.μ εκτός 8/2

—ΝΕΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΡΜΕΝΗ-ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ,
Σπ. Τρικούπη 34 & Κουντουριώτου, Εξαρχεια, τηλ. 210 8253489
Μαντζουράνα στο κατώφλι… Γάιδαρος στα κεραμίδια
Μουσικοθεατρική του Γιώργου Αρμένη
Σκηνοθεσία: Γ. Αρμένης
Ερμηνεύουν: Γ. Αρμένης, Ελ. Γεροδήμου, Π. Παπαδόπουλος, Χ. Χαραλάμπους
Απογ.: Σάβ. (λαϊκή) 6:00 μ.μ
Βραδ: Τετ., Πέμ., Κυρ. 8:00 μ.μ, Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ
Μέχρι 31/1

—ΟΙΚΙΑ ΚΑΤΑΚΟΥΖΙΝΟΥ,
Αμαλίας 4 (5ος όροφος), Σύνταγμα, τηλ. 210 3222144
Σκιές και φως: αναμνήσεις απο τον Αλμπέρ Καμύ
Σκηνική σύνθεση
Σκηνοθεσία: Στ. Στάγκος
Διασκ.: Στ. Στάγκος, Μ. Αθήνη
Ερμηνεύουν: Χ. Μαυρουδής, Άν. Μαρκοπούλου
Βραδ.: Σάβ. 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

Λευτεριά στη Μήδεια
Κωμωδία του Χάρη Μπόσινα
Σκηνοθεσία: Κ. Φιλίππογλου
Ερμηνεύουν: Αθ. Αλεξοπούλου, Μ. Δαρμουσλή, Ν. Μαυρούδης, Χ. Μπόσινας
Απογ.: Σάβ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ. 9:00 μ.μ

Μετά απο όνειρο
Σκηνική σύνθεση της ομάδας Σοίστρο
Σκηνοθεσία: Π. Αδάμ
Βραδ.: Τετ., Πέμ. 8:15 μ.μ

Μια κανονική μέρα
Μονόλογος της Κατερίνας Γιαννάκου
Σκηνοθεσία: Μ. Κάλμπαρη
Ερμηνεύει: Ρ. Σχίζα
Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Δευτ., Τρ. 9:00 μ.μ

—ΟΡΦΕΑΣ,
Πανεπιστημίου 38, κέντρο, τηλ. 210 3604618
Οικος ευγηρίας,
Η ευτυχισμένης Δύσις
Κοινωνικό του Μανώλη Κορρέ
Σκηνοθεσία: Β. Πλατάκης
Ερμηνεύουν: Δ. Στυλιανοπούλου, Μ. Ιωαννίδου, Τρ. Καρατζάς, Αν. Βλάχος, Ν. Βανδώρος, Σπ. Μπιμπίλας
Απογ.: Σάβ., Κυρ. 7:30 μ.μ

—ΠΑΛΛΑΣ,
Βουκουρεστίου 5, τηλ. 210 3213100
I am what I am
Μουσικοθεατρική με τον Τάκη Ζαχαράτο
Συμμετέχει ζωντανή ορχήστρα
Απογ.: 2/2, 7:00 μ.μ
Βραδ.: 1/2 8:30 μ.μ

PANTEON THEATER,
Πειραιώς 166, Γκάζι, τηλ. 210 3471111
Ένα ή κανένα
Μουσικοθεατρική
Σκηνοθεσία: Γ. Κακλέας
Ερμηνεύουν: Αν. Βίσση, Αντ. Ρέμος
Βραδ.: Πεμ. 9:00 μ.μ, Παρ., Σάβ. 10:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΠΕΙΡΑΙΩΣ 131,
Πειραιώς 131, Γκάζι, τηλ. 210 3450922
Οι φόνισσες του Παπαδιαμάντη
Κωμωδία των Αλέξανδρου Ρήγα, Δημήτρη Αποστόλου
Ερμηνεύουν: Χρ. Ρώπα, Ελ. Καστάνη, Κ. Μιχαήλ, Ν. Δραγούμη, Ν. Καλογρίδη, Σ. Βογιατζάκη, Τζ. Παπουτσή
Απογ.: Σάβ. (λαϊκή) 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ., Πέμ., Κυρ. 8:15 μ.μ, Παρ., Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΠΟΛΗ ΘΕΑΤΡΟ,
Φωκαίας 4 & Αριστοτέλους 87, Πλ. Βικτωρίας, τηλ. 211 1828900
Αέρας
Κωμωδία του Βαγγέλη Χατζηγιαννίδη
Σκηνοθεσία: Σ. Λιούλιου
Ερμηνεύουν: Ρ. Οικονομίδου, Ρ. Πιττακή
Απογ.: Τετ. 6:30 Μ.Μ
Βραδ.: Δευτ., Τρ. 8:30 μ.μ

Frank & Ferdinand
Κοινωνικό του Σάμιουελ Άνταμσον
Σκηνοθεσία: Ελ. Ζαχαροπούλου, Γ. Γερμανού
Ερμηνεύουν: Μ. Βαβαδάκης, Π. Εξαρχέας, Δ. Επιθυμιάδη
Απογ.: Σάβ. 5:00 μ.μ, Κυρ. 3:00 μ.μ

—ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΠΟΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΛΕΥΣΙΣ,
Λέσβου 15 & Πόρου, Κυψέλη, τηλ. 210 8613739
Σοράχ ο μάγος
Κωμωδία του Λεωνίδα Τσίπη
Σκηνοθεσία: Χρ. Κορνηλίου
Απο τον θίασο Σκηνοβάτες
Βραδ.: Κυρ., Δευτ. 9:00 μ.μ

—ΠΟΡΕΙΑ,
Τρικόρφων 3-5 & 3ης Σεπτεμβρίου 69, Πλ. Βικτωρίας, τηλ. 210 8210991
Ευρυδίκη
Δράμα της Σάρα Ρουλ
Σκηνοθεσία: Δ. Τάρλοου
Ερμηνεύουν: Κ. Καρβούνη, Λ. Μαλκότσης, Κ. Γάκης, Γ. Νταλιάνης
Απογ.: 19,22,25,29/1,  1,5,8,9/2, 6:30 μ.μ
Βραδ.: 26/1,  2/2,  9:00 μ.μ
Μέχρι 9/2

Παραλλαγές θανάτου
Δράμα του Γιον Φόσε
Σκηνοθεσία: Γ. Χουβαρδά
Ερμηνευουν: Ν. Καραθάνος, Χρ. Λούλης, Γ. Περλέγκας, Αλκ. Πουλοπούλου, Μ. Πρωτόπαπα, Λ. Φωτοπούλου
Απογ.: 26/1,  2,8,15,16,22/2,  1,2/3, 6:30 μ.μ,
Βραδ.: 19,22,23,24,25,29,30,31/1,  1,5,6,7.9,12,13,14,15,19,20,21,22,26,27,28/2,  1/3, 9:00 μ.μ

—ΠΡΟΒΑ,
Ηπείρου 39 & Αχαρνών, κέντρο, τηλ. 210 8818326
Ρόζα Εσκενάζυ
Μονόλογος του Παναγιώτη Μεντή
Σκηνοθεσία: Σ. Τσόγκας
Ερμηνεύει: Μ. Ραζή
Συμμετέχει Ο Γ. Τσουρουνάκης
Απογ.: Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Σάβ. 9:15 μ.μ

—RABBITHOLE,
Γερμανικού 20, Μεταξουργείο, τηλ. 210 5249903
Αιγόκερως 2
Performance
Σκηνοθεσία: Γ. Σίμωνας
Ερμηνεύουν: Μ. Σταμάτη, Σπ. Δημακόπουλος, Β. Τριανταφύλλου, Δ. Ντέμου
Βραδ.: 2,3,4/2 9:30 μ.μ
—ΡΟΕΣ,
Ιάκχου 16, Γκάζι, τηλ. 210 3474312
Απ” την πρώτη στιγμή
Κωμωδία του Αλέξη Γεωργούλη
Σκηνοθεσία: Αλ. Γεωργούλης
Ερμηνεύουν; Αλ. Γεωργούλης, Ανν. Κούλη
Απογ.: Σάβ. 6:00 μ.μ, Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Τετ.-Σάβ. 9:15 μ.μ

—ΣΕ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ,
Δερβενίων 54, Εξάρχεια
Εκτοπλάσματα
Performance από την ομάδα Nova Melancholia
Βραδ.: 23, 24, 30, 31/1 8:30 μ.μ
SKROW,
Αρχελάου 5, Παγκράτι, τηλ. 210 7235842
Νέοι χωρίς θεό
Δραματοποιημένη νουβέλα του Έντεν Φον Χόρβατ
Σκηνοθεσία: Β. Γεωργιάδου
Ερμηνεύουν: Αθ. Αγοράκη, Β. Βερδελή, Γ. Ζάγγα
Βραδ.: Τετ.-Πεμ. 8:30 μ.μ
Πρεμιέρα 5/2

—ΣΤΕΓΗ ΓΡΑΜAΤΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΩΝ ΙΔΡ ΥΜΑΤΟΣ ΩΝΑΣΗ,
Λεωφ. Συγγρού 107-109, Νέος Κοσμος, τηλ. 210 9005800Elpid” arc
Χοροθέατρο / Performance των Ελπίδας Ορφανίδου, Χουάν Πέρνο
Απογ.: 1,2/2, 7:00 μ.μ

Vicious Cycle
Χορευτική Performance των Χριστίνας Γουζέλη, Πολ Μπλάκμαν
Βραδ.: 1, 2/2 9:00 μ.μ

—ΣΤΟΑ,
Μπισκίνη 55, Ζωγράφου, τηλ. 210 7702830
Επείγοντα Περιστατικά
Κοινωνικό του Αρκά
Σκηνοθεσία: Θ. Παπαγεωργίου
Ερμηνεύουν: Λ. Πρωτοψάλτη, Θ. Παπαγεωργίου, Ευδ. Σουβατζή, Εύα Καμινάρη, Λ. Μπατής
Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ., Σάβ. 9:00 μ.μ

STUDIO ΚΥΨΕΛΗΣ,
Σπετσοπούλας 9 & Κυψέλης, Κυψέλη, τηλ. 210 8819571
Καβάφη επέστρεψε
Σκηνική σύνθεση των Milas, Ανδρέα Αγγελάκη, Γιώργου Λιβανού, Γιώργου Χριστοδούλου
Σκηνοθεσία: Γ. Λιβανός
Ερμηνεύουν: Γ. Χριστοδούλου, Ν. Ιωαννίδου, Μ. Σύρρου, Γ. Παπαευσταθίου, Ν. Χαλατζίδης
Απογ.: Σάβ. (λαϊκή) 7:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ. 9:30 μ.μ
Πρεμιέρα 5/2

STUDIO ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ,
Μαυρομιχάλη 134, Εξάρχεια, τηλ. 210 6453330
Ζεϊμπέκικο
Κοινωνικό της Λίας Βιτάλη
Σκηνοθεσία: Φ. Μακρής
Ερμηνεύουν: Γ. Νινιός, Στ. Κρούσκα, Μ. Κατσούλη
Βραδ.: Σάβ. 9:15 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΘΕΑΤΡΟ – ΕΤΑΙΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ,
Ευμολπιδών 45, Γκάζι, τηλ. 210 3464380
Δαιμονισμένοι
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα του Φιόντορ Ντοστογιέφσκι
Σκηνοθεσία: Στ.Σ. Τσακίρης
Ερμηνεύουν: Δ. Χατούπη, Αλ. Σταύρου, Κ. Σαμαρά, Στ. Μαντζώρος, Κ. Καστανάς
Απογ.: Πέμ. 7:00 μ.μ, Κυρ. 6:30 μ.μ
Βραδ.: Παρ. 8:30 μ.μ, Σάβ. 9:00 μ.μ
—ΣΦΕΝΔΟΝΗ,
Μακρή 4, Μακρυγιάννη, τηλ. 215 5158968
Λα Πουπέ
Μονόλογος του Βαγγέλη Χατζηγιαννίδη
Σκηνοθεσία: Αν. Κοκκίνου
Ερμηνεύει: Αν. Κοκκίνου
Απογ.: Κυρ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Παρ. 8:00 μ.μ

—Μορφές απο το έργο του Βιζυηνού
Μονόλογος
Σκηνοθεσία: Δ. Αβδελιώδης
Ερμηνεύει: Αν. Κοκκίνου
Βραδ.: Σάβ., Δευτ. 8:00 μ.μ

—ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΕΠΟΧΕΣ – «ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΟΡΤΖΟΣ»,
Κυψέλης 15, Κυψέλη, τηλ. 210 8812289
Η αληθινή απολογία του Σωκράτη
Σκηνική σύνθεση
Σκηνοθεσία: Γ. Μόρτζος
Ερμηνεύουν: Γ. Μόρτζος, Π. Πέτρου
Απογ.: Τετ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Δευτ., Τρ. 9:30 μ.μ

Γιαννούλης Χαλεπας: Η κοιμωμένη μου
Κοινωνικό του Γιώργου Χριστοδούλου
Σκηνοθεσία: Γ. Μόρτζος
Ερμηνευουν: Γ. Ζήκου, Π. Αποστολόπουλος, Λ. Κατσούδη
Απογ.: Κυρ. 7:30 μ.μ
Βραδ.: Πέμ., Σάβ. 9:30 μ.μ
—ΤΕΧΝΗΣ «ΚΑΡΟΛΟΣ ΚΟΥΝ»,
Φρυνίχου 14, Πλάκα, τηλ. 210 3222464
Woman
Μουσικοθεατρική των Μάνου Καρατζογιάννη, Εύας Κοτανίδη
Σκηνοθεσία: Κ. Αρβανιτάκης
Ερμηνεύουν: Εύα Κοτανίδη, Κ. Μαούτσου, Γ. Παπαγιάννης, Θ. Σαββάκη
Απογ.: Σάβ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ., Κυρ. 8:00 μ.μ, Πεμ.-Σάβ. 9:00 μ.μ
Πρεμιέρα 29/1

—ΤΕΧΝΗΣ «ΚΑΡΟΛΟΣ ΚΟΥΝ» – ΥΠΟΓΕΙΟ,
Πεσμαζόγλου 5, κέντρο, τηλ. 210 3228706
Ο δρόμος περνά απο μέσα
Κοινωνικό του Ιάκωβου Καμπανέλλη
Σκηνοθεσία: Δ. Χρονόπουλος
Ερμηνεύουν: Γ. Φέρτης, Χρ. Κουτσουδάκη, Γ. Δρακόπουλος
Βραδ.: Πεμ.-Σάβ. 9:15 μ.μ, Τετ., Κυρ. 8:00 μ.μ

—»ΤΖΕΝΗ ΚΑΡΕΖΗ»,
Ακαδημίας 3, κέντρο, τηλ. 210 3644921
Η ανάκριση
Δράμα του Πέτερ Βάις
Σκηνοθεσία: Στ.Σ. Τσακίρης
Ερμηνεύουν: Κ. Καζάκος, Εύα Κοταμανίδου, Π. Ορκόπουλος, Τζ. Κόλλια, Θ. Γράμψας, Κ. Μπάρας
Απογ.: Τετ. (λαϊκή) 6:00 μ.μ, Σάβ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Πέμ.-Σάβ. 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΤΟΠΟΣ ΑΛΛΟΥ,
Κεφαλληνίας 17 & Κυκλάδων, Κυψέλη, τηλ. 210 8656004, 210 8624392
Md. Jojo
Μουσικοθεατρική του Νίκου Καμτσή
Σκηνοθεσία: Ν. Καμτσής
Ερμηνεύουν: Δ. Παπάζογλου, Ν. Στυλιανού, Ν. Καραστέργιος
Βραδ.: Πεμ.-Σάβ. 9:15 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΤΡΕΝΟ ΣΤΟ ΡΟΥΦ,
Σιδηροδρομικός Σταθμός Ρουφ, επί της οδού Κωνσταντινουπόλεως, Ρουφ, τηλ. 210 5298922
Το τρένο των νεφών
Κοινωνικό της Ευγενίας Φακίνου
Σκηνοθεσία: Τ. Λύγαρη
Ερμηνεύουν: Ειρ. Αναγνωστοπούλου, Μ. Μπαγανά, Β. Ρόκκος, Άρης Τσαμπαλίκας
(Κεντρική Σκηνή) Απογ.: Σάβ. 7:00 μ.μ
Βραδ.: Τετ.-Σάβ. 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΤΣΑΙ ΣΤΗ ΣΑΧΑΡΑ,
Λαοδικείας 18, Ιλίσια, τηλ. 211 012096
Α.Ρ.Ν.Υ
Μονόλογος
Σκηνοθεσία: Αλ. Λιακόπουλος
Ερμηνεύει: Γ. Κοντοπόδης
Βράδ.: Πέμ., Κυρ. 9:30 μ.μ

FAUST,
Αθηναΐδος 12 & Καλαμιώτου 11, κέντρο, τηλ. 210 3234095
Τώρα που γυρίζει
Κοινωνικό του Ντέιβιντ Μάμετ
Σκηνοθεσία: Γ. Μόσχος
Ερμηνεύουν: Αλ. Συσσοβίτης, Αλ. Μπουρδούμης, Ευτ. Γιακουμή
Βραδ.: Τετ.-Σάβ. 9:00 μ.μ, Κυρ. 8:00 μ.μ

—ΦΟΥΡΝΟΣ,
Μαυρομιχάλη 168, Εξάρχεια, τηλ. 210 6460748
Η Αρχή-Αθήνα 18950 Υλικό Ροΐδης
Σκηνική σύνθεση του Μάνθου Σαντοριναίου
Ερμηνεύει: Β. Ζαϊφίδης
Βραδ.: Τετ., Πέμ. 9:15 μ.μ

VAULT,
Μελενίκου 26, Βοτανικός, τηλ. 213 0356472, 6945993870Jack and Jill
Κοινωνικό της Τζέιν Μάρτιν
Σκηνοθεσία: Β. Λάσκαρης
Ερμηνεύουν: Δ. Κάτσης, Μ. Παπαντώνη
Απογ.: Σάβ. 6:00 μ.μ
Βραδ.: Κυρ. 9:00 μ.μ

Οι συνένοχοι
Κωμωδία του Γκαίτε
Σκηνοθεσία: Αυγ. Ρεμούνδος
Ερμηνεύουν: Β. Παρθενιάδου, Αν. Χατζάρα, Κ. Κυριακού, Αυγ. Ρεμούνδος
Βραδ.: Τετ.. Πέμ. 9:00 μ.μ
Πρεμιέρα 5/2

—ΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ 14Η ΜΕΡΑ,
Καλλιρόης 10, Νέος Κόσμος, τηλ. 210 9210077, 6985162539
Δε με χωρά ο τόπος/Μήδεια
Performance σωματικού θεάτρου της ομάδας Πλεύσις
Σκηνοθεσία: Αντ. Κουτρουμπής
Βραδ.: Σάβ., Κυρ 9:30 μ.μ

—VAULT,
Μελενίκου 26, Βοτανικός, τηλ. 213 0356472, 6945993870
S-exit
Χοροθέατρο από την ομάδα AleaJactaEst
Χορογραφία – Σκηνοθεσία: Β. Σκαρμούτσος
Απογ.: 2, 9, 16/2 7 μ.μ
Βραδ.: 29/1, 5, 12/2 9:00 μ.μ
Πρεμιέρα 29/1

—————————————————————--

ΠΑΙΔΙΚΟ

.

.

.

Τα παιδικά θέατρα

της πόλης

————————————————————————————————————————————————-

 ΠΑΙΔΙΚΑ ΘΕΑΤΡΑ 16/1

—ΑΒΑΤΟΝ,
Ευπατριδών 3, Γκάζι, τηλ. 210 3412689
Τα τρία γουρουνάκια
Παραμύθι

Απο την εταιρία L & C
Σάβ. 4:00 μ.μ 6:00 μ.μ

—ΑΓΓΕΛΩΝ ΒΗΜΑ,
Σατωβριάνδου 36, Ομόνοια, τηλ. 210 5242211
Από “δω πάνε για τ” αστέρια;
Παραμύθι της Μαργαρίτας Δαλαμάγκα – Καλογήρου
Ερμηνεύουν: Μ. Αντουλινάκη, Αργ. Γκαγκάνης, Στ. Σαμιώτη
Κυρ. 4:00 μ.μ

—ΑΘΗΝΩΝ,
Βουκουρεστίου 10, τηλ. 210 3312343
Ο Πέτρος και ο λύκος
Μουσικό Παραμύθι του Σεγκέι Προκόφιεφ
Σκηνοθεσία: Αν. Παρασκευόπουλος
Αφήγηση: Μ. Σπηλιοπούλου
Κυρ. 12 μ.

—ΑΚΑΔΗΜΕΙΑ,
Μαραθωνομάχων 8, Κολωνός, τηλ. 210 5125600
Χορεύοντας με τα χρώματα
Interactive Theatre
Σκηνοθεσία: Δ. Σεϊτάνης
Απο το Θέατρο Νέων
Σάβ. 5:30 μ.μ, Κυρ. 11:30 π.μ, 3:30 μ.μ

—ΑΚΡΟΠΟΛ,
Ιπποκράτους 9-11, κέντρο, τηλ. 210 3643700
Πινόκιο
Παραμύθι του Κάρλο Κολόντι
Σκηνοθεσία: Β. Μαυρογεωργίου
Ερμηνεύουν: Γ. Σαρακατσάνης, Κ. Μαυρογεώργη, Γ. Μακρής
Σάβ. 3:00 μ.μ, Κυρ. 11:15 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΑΛΚΜΗΝΗ,
Αλκμήνης 12, Πετράλωνα, τηλ. 210 3428650
Τα μαγικά καρυδότσουφλα
Θέατρο κούκλας απο το κουκλοθέατρο ΚοκούΜουκλό
Σάβ. 5:00 μ.μ

—ΑΝΕΣΙΣ – ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ,
Λεωφ. Κηφισίας 14, Αμπελόκηποι, τηλ. 210 7488881
Το μυστικό του βασιλιά
Παραμύθι του Βασίλη Μαυρογεωργίου
Σκηνοθεσία: Θ. Ματίκα
Ερμηνεύουν: Ορ. Τζιόβας, Ηλ. Γαϊτάνη, Τ. Γριμάνη
Κυρ. 11:30 π.μ

—ΑΡΓΩ,
Ελευσινίων 15, Μεταξουργείο, τηλ. 210 5201684-5
Ο ψαράς και η ψυχή
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα του Όσκαρ Ουάιλντ
Σκηνοθεσία: Μ. Κουκουλομμάτη
Απο την ομάδα Παρών
Κυρ. 11:00 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΒΑΦΕΙΟ – «ΛΑΚΗΣ ΚΑΡΑΛΗΣ»,
Αγ. Όρους 16 & Κωνσταντινουπόλεως 115, Βοτανικός, τηλ. 210 3425637
Το κορίτσι που ζήτησε μια βελόνα, μια απλή βελόνα
Παραμύθι του Χρήστου Μπουλώτη
Σκηνοθεσία: Αρ. Κοντραφούρη
Κυρ. 5:00 μ.μ

—ΓΥΑΛΙΝΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ,
Λεωφ. Συγγρού 143, Νέα Σμύρνη, τηλ. 210 9315600
Ως την άκρη του ονείρου
Μουσικοθεατρική της Κέλλυς Σταμουλάκη
Σκηνοθεσία: Κ. Σταμουλάκη
Ερμηνεύουν: Β. Λέκκας και 9 ηθοποιοί
Κυρ. 11:30 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΕΘΝΚΗ ΛΥΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ – ΘΕΑΤΡΟ ΟΛΥΜΠΙΑ,
Ακαδημίας 59-61, κέντρο, τηλ. 210 3612461
Προσοχή! Ο πρίγκιπας λερώνει
Όπερα του Νίκου Κυπουργού
Σκηνοθεσία: Θ. Μοσχόπουλος
Από την Εθνική Λυρική Σκηνή
19,21,22,24,26/1,  2,4,5,9,23,25,26,28/2,  16,18,19,20,21,23,27,30/3 11:00 π.μ 23/1, 27/2, 28,29/3 8:00 μ.μ

—ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ REX – ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ «ΚΑΤΙΝΑ ΠΑΞΙΝΟΥ»,
Πανεπιστημίου 48, τηλ. 210 3301881
Ο Μόγλης και οι περιπέτειές του στη ζούγκλα
Παραμύθι στου Γιάννη Σκαραγκά
Σκηνοθεσία: Φ. Μπαξεβάνη
Κυρ. 11:30 π.μ, 3:00 μ.μ, Σάβ. 6:00 μ.μ

—104,
Ευμολπιδών 41, Γκάζι, τηλ. 210 3455020
Το μαγικό ταξίδι της Ευγενίας
Παραμυθι στης Ντίνας Σταματοπούλου
Ερμηνεύουν: Ρ. Καλοκύρης, Ι. Μάντζαρη
Κυρ. 12:00 μ.

-ELIART,
Κωνσταντινουπόλεως 127, Βοτανικός, τηλ. 210 3477677
Καραγκιόζης στον Βοτανικό
Θέατρο σκιών απο τον Στάθη Λαγκαδά
Σάβ. 5:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΔΙΑ ΔΥΟ,
Σπύρου Πάτση 99 & Πρέσπας, Κεραμεικός, τηλ. 210 3466048
Η ωραία κοιμισμένη
Παραμυθι της Όλγας Μωραΐτη
Ερμηνεύουν: Κ. Μαργαρίτη, Γ. Σηκοπέτη, Μ. Προϊστάκη, Ολ. Μωραΐτη
Κυρ. 12:00 μ.

—ΘΕΑΤΡΟ ΕΝ ΑΘΗΝΑΙΣ,
Ιάκχου 19, Γκάζι, τηλ. 210 3425170
Περπατώ εις το δάσος
Παραμύθι της Στέλλας Μιχαηλίδου
Σκηνοθεσία: Θ. Χαλκιάς
Απο την ομάδα Ναυτίλος
Κυρ. 11:30 π.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΦΥΡΑ,
Πλατεία ΗΣΑΠ, Νέο Φάληρο, τηλ. 210 4816200
Ιστορίες του παππού Αριστοφάνη
Σκηνική σύνθεση του Δημήτρη Ποταμίτη
Σκηνοθεσία: Ν. Δαφνής
Ερμηνεύουν: Κ. Κλαδής, Κ. Σαραντοπούλου, Κ. Τζαφέρης
Κυρ. 12:00 μ., 3:30 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΟΝΕΙΡΟ,
Πειραιώς & Χρυσοστόμου Σμύρνης 84, Ρέντη, τηλ. 210 4830330
Ο αγέλαστος πρίγκηπας
Παραμύθι της Γιούλης Ηλιοπούλου
Κυρ. 3:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΑΛΑ,
Καμβουνίων 10 & Λένορμαν 134, Κολωνός, τηλ. 210 5151516
Ο Δαίδαλος και ο Ίκαρος
Παραμύθι
Σκηνοθεσία: Κ. Πρέκας
Ερμηνεύουν: Κ. Πρέκας, Λ. Σκουτάρης, Κ. Πυρίνη
Σάβ. 3:00 μ.μ, Κυρ. 11:30 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ,
Γεννηματά 20, Αμπελόκηποι, τηλ. 210 6929090
Μύθοι μέσα στο λαβύρινθο
Παραμύθι
Σκηνοθεσία: Αν Μοντζολή
Κυρ 5:00 μ.μ

—ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ,
Αντισθένους 7 & Θαρύπου, Νέος Κόσμος, τηλ. 210 9212900
Ξημερώνει
Παραμύθι της Μαρίας Παπαλέξη
Σκηνοθεσία: Π. Δεντάκης
Ερμηνεύουν: Ντ. Ρέντη, Κ. Μαούτσου, Μ. Στεφανάκης
(Πάνω Χώρος) Κυρ. 12:00 μ.

ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΙΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ,
Πειραιώς 254, Ταύρος, τηλ. 212 2540300, 212 2540314
Μαμά, θα κάνω μπάντα
Μουσικοθεατρική απο τους Burger Project
Σάβ. 4:00 μ.μ

Πίτερ Παν
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα του Τζέιμς Μπάρι
Σκηνοθεσία-διασκ.: Ν. Νικολάου
Ερμηνεύουν: Δ. Μακαλιάς, Ν. Κουρής
Κυρ. 11:30 π.μ, 2:45 μ.μ

—ΘΗΣΕΙΟΝ,ΕΝΑ ΘΕΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΧΝΕΣ,
Τουρναβίτου 7, Ψυρρή, τηλ. 210 3255444
Το αγόρι και η ευχή
Παραμύθι της Βάσιας Παρασκευοπούλου
Σκηνοθεσία: Β. Παρασκευοπούλου
Ερμηνεύουν: Γ. Πλιάκης, Ελ. Ζαχαριουδάκη, Γ. Δρακόπουλος
Κυρ. 12:00 μ.

—ΙΔΡΥΜΑ «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ»,
Πειραιώς 206, Ταύρος, τηλ. 210 3418550
Περσέας και Ανδρομέδα
Δραματοποιημένος μύθος
Σκηνοθεσία: Κ. Ρουγγέρη
Ερμηνεύουν: Ίρ. Κουλούρη, Άγγ. Χατζάς
Κυρ. 11:30 π.μ, 3:30 μ.μ

Σπείρα-Σπέιρα με σπιρούνια
Μουσικοθεατρική
Κυρ. 12:00 μ., 5:00μ.μ

—ΙΛΙΣΙΑ,
Παπαπδιαμαντοπούλου 4, Ιλίσια, τηλ. 210 7210045
Δον Κιχώτης
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα του Μιγκέλ Ντε Θερβάντες
Σκηνοθεσία: Δ. Αδάμης
Κυρ. 11:00 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΙΛΙΣΙΑ-ΒΟΛΑΝΑΚΗΣ,
Παπαδιαμαντοπούλου 4, Ιλίσια, τηλ. 210 7223010
Ο γαργαληστής
Μουσικοθεατρική του Δημήτρη Μπασλάμ
Σκηνοθεσία: Δ. Μπογδάνος
Ερμηνεύουν: Γ. Διαμαντής, Θ. Κώνστας, Αγγ. Μαχαίρα, Υβ. Τζάθα
Σάβ. 3:00 μ.μ, Κυρ. 12:00 μ.

—ΙΝΤΕΑΛ,
Πανεπιστημίου 46, τηλ. 210 3826720
Πετώντας για την Ειρήνη
Παραμύθι της άννας Παπαμάρκου
Απο την ομάδα Λώτινος Ήλιος
Κυρ. 12:00 μ.

—ΚΑΠΠΑ,
Κυψέλης 2, Κυψέλη, τηλ. 210 8831068
Λάχανα και Χάχανα –
The Musical
Μιούζικαλ του Τάσσου Ιωαννίδη
Σκηνοθεσία: Απ. Παπαδαμάκη
Ερμηνεύουν: Χρ. Αμβράζης, Κ.-Κ. Αρμένης, Θ. Ευστρατιάδης
Κυρ. 11:00 π.μ

—»ΚΑΤΙΑ ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ»,
Αγίου Μελετίου 61Α, Κυψέλη, τηλ. 210 8640414
Μαγικός αυλός
Όπερα του Μότσαρτ
Σκηνοθεσία: Τ. Ζαχαριουδάκη
Απο την ομάδα Ονειροπόληση
Κυρ. 11:00 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΚΕΝΤΡΟ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΩΝ,
Κύπρου 91Α, Κυψέλη, τηλ. 213 0040496
Ο άνθρωπος που φύτευε δέντρα
Δραματοποιημένο διήγημα του Ζαν Ζιονό
Σκηνοθεσία: Μ. Κοιλάκος
Ερμηνεύουν: Π. Κλίνης, Μ. Χατζηνικολιδάκης
Κυρ. 12:00 μ., Σάβ. 5:00 μ.μ

—ΚΙΒΩΤΟΣ (ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΚΗΝΗ),
Πειραιώς 115, Γκάζι, τηλ. 210 3417000
Το μαγικό κλειδί
Παραμύθι της Κάρμεν Ρουγγέρη
Σκηνοθεσία: Κ. Ρουγγέρη
Ερμηνεύουν: Ευάγγ. Καρακατσάνη, Ορ. Καρύδας, Αλ. Κομπόγιωργας
Κυρ. 11:15 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΑΝΑΟΣ,
Λεωφ. Κηφισίας 109, Αμπελόκηποι, τηλ. 210 6922655
Ο μάγος του Όζ
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα του Φράνκ Μπάουμ
Σκηνοθεσία: Δ. Γκλιάτη
Απο την ομάδα Έξω απ” τη Γυάλα
Κυρ, 11:30 π.μ

—ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ,
Βασ. Σοφίας & Κόκκαλη, Αμπελόκηποι, τηλ. 210 7282333
Τα μεγάλα ψέματα του μικρού Ερμή
Παραμύθι της ομάδας Κοπέρνικος
(Μέγαρο Μουσικης-Βιβλιοθήκη) Κυρ. 11:30 π.μ

Το νησί των θησαυρών
Μουσικοθεατρική
Σκηνοθεσία-διασκ.: Θ. Μοσχόπουλος
Ερμηνεύουν: Αργ. Ξαφής, Ηλ. Μουλάς, Σ. Πατσίκας, Αν. Καλαϊτζίδου
(Εκθεσιακός Χώρος) Σάβ. 3:00 μ.μ, Κυρ. 11:00 π.μ

—ΜΙΚΡΟ ΠΑΛΛΑΣ,
Αμερικής 2, τηλ. 210 3210025

Η Νεράιδα Πραλίνα και το μαγικό φουντούκι
Μουσικοθεατρική
Σκηνοθεσία: Κλ. Φανουράκη
Κυρ. 11:30 π.μ

—ΜΠΡΟΝΤΓΟΥΑΙΗ,
Αγ. Μελετίου 61 & Πατησίων, Κυψέλη, τηλ. 210 8620231
Ο παπουτσωμένος γάτος
Παραμύθι
Σκηνοθεσία: Γ. Λιούμπης
Ερμηνεύουν: Ανδρ. Ρωμανού, Π. Καλομοίρη, Θ. Παπαστάθης, Γ. Λιούμπης
Κυρ. 11:30 π.μ, 3:30 μ.μ

OLVIO,
Ιερά Οδός 67 & Φαλαισίας 7, Γκάζι, τηλ. 210 3414118
Τι θα γίνει; Θα κοιμηθούμε απόψε;
Κωμωδία του Πέτρου Αλατζά, Αναστασίου Μπονάκη
Σκηνοθεσία: Π. Αλατζάς
Ερμηνεύουν: Ν. Παντελίδης, Π. Αλατζάς, Λ. Τσάνα
Κυρ. 12:00 μ.

—ΠΑΡΑΜΥΘΟΧΩΡΑ,
Αναπαύσεως 14, Μετς, τηλ. 210 9216346
Η Δόνα Τερηδόνα και το μυστικό της γαμήλιας τούρτας
Παραμύθι του Ευγένιου Τριβιζά
Απο την ομάδα Κιβωτός των Μύθων
Κυρ. 11:00 π.μ, 1:30 μ.μ

—ΠΕΙΡΑΙΩΣ 131,
Πειραιώς 131, Γκάζι, τηλ. 210 3450922
Χάιντι, το κορίτσι των βουνών
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα της Γιοχάνα Σπίρι
Σκηνοθεσία: Λ. Γιοβανίδης
Ερμηνεύουν: Χρ. Τριπόδης, Β. Κοντομάρη
Κυρ. 11:30 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΙΙΚ,
Κασομούλη 30 & Ρενέ Πυώ 2, Νέος Κόσμος, τηλ. 210 9011677
Ο βασιλιάς της αλήθειας
Παραμύθι
Σκηνοθεσία: Σ. Σπυρίδη, Π. Δέμος
Ερμηνεύουν: Χρ. Γεωργικόπουλος, Β. Γιαννέλος, Μ. Κούρτη, Γ. Μπούμπας
Κυρ. 12:00 μ.

–ΠΟΡΕΙΑ,
Τρικόρφων 3-5 & 3ης Σεπτεμβρίου 69, Πλ. Βικτωρίας, τηλ. 210 8210991
Τζέλα, Λέλα, Κόρνας και ο Κλεομένης
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα του Βόλκερ Λούντβιχ
Σκηνοθεσία: Λ. Μελεμέ, Β. Κουκαλάνι
Ερμηνεύουν: Π. Ακλίδη, Γ. Δάμπασης, Β. Κουκαλάνι, Ηρώ Μπέζου, Π. Σπυρόπουλος, Μ. Τιτόπουλος
Κυρ. 12:00 μ.

STUDIO ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ,
Μαυρομιχάλη 134, Εξάρχεια, τηλ. 210 6453330
Αίσωπος + αδερφοί Γκριμ = παιχνίδι
Μουσικοθεατρική
Σκηνοθεσία: Δ. Πλειώνης
Κυρ. 11:15 π.μ

Θα φάμε τα μουστάκια μας
Παραμύθι της Γεωργίας Παρασκευά
Σκηνοθεσία: Λ. Χαρέλλης, Φρ. Θετάκη
Κυρ. 3:00 μ.μ

Καληνύχτα μέρα
Διαδραστική παράσταση απο την ομάδα Artika
Σάβ. 5:00 μ.μ

—ΤΕΧΝΗΣ «ΚΑΡΟΛΟΣ ΚΟΥΝ»,
Φρυνίχου 14, Πλάκα, τηλ. 210 3222464
Χάνς Κρίστιαν Άντερσεν – Μια ζωή σα παραμύθι
Παραμύθι
Σκηνοθεσία: Δ. Δεγαΐτης
Κυρ. 11:00 π.μ, 3:00 μ.μ

—ΤΕΧΝΗΣ «ΚΑΡΟΛΟΣ ΚΟΥΝ» – ΥΠΟΓΕΙΟ,
Πεσμαζόγλου 5, κέντρο, τηλ. 210 3228706
Η Αριάδνη, η Εύα και ο Αρχιτυμπανιστής
Παραμύθι
Σκηνοθεσία: Κ. Καπελώνης
Σάβ. 3:00 μ.μ
-

–ΤΟΠΟΣ ΑΛΛΟΥ,
Κεφαλληνίας 17 & Κυκλάδων, Κυψέλη, τηλ. 210 8656004, 210 8624392
Οι 12 θεοί του Ολύμπου
Σκηνική σύνθεση του Νίκου Καμτσή
Κυρ. 3:30 μ.μ

—ΤΡΕΝΟ ΣΤΟ ΡΟΥΦ,
Σιδηροδρομικός Σταθμός Ρουφ, επί της οδού Κωνσταντινουπόλεως, Ρουφ, τηλ. 210 5298922
Τα παιδιά που βλέπουν τα τρένα… να πετούν
Δραματοποιημένο μυθιστόρημα της Έντιθ Νέσμπιτ
Σκηνοθεσία: Τ. Λύγαρη
Ερμηνεύουν: Ειρ. Αναγνωστοπούλου, Έλ. Μεγγρέλη, Άρ. Τσαμπαλίκα
(Κεντρική Σκηνή) Κυρ. 12:00 μ.

—ΤΡΙΑΝΟΝ,
Κοδριγκτώνος 21 & Πατησίων, Κυψέλη, τηλ. 210 8215469
Χιονάτη
Μουσικοθεατρική απο την παιδική σκηνή Ηλία Καρελλά
Κυρ. 11:30 π.μ
Μέχρι 13/4

—ΦΙΓΟΥΡΕΣ & ΚΟΥΚΛΕΣ,
Τριπόδων 30, Πλάκα, τηλ. 210 3227507
Ο Καραγκιόζης του Τάσου Κώνστα
Θέατρο Σκιών
Για παιδιά ηλικίας απο 3,5 ετών και άνω
Κυρ. 11:30 π.μ

Ο Πέτρος και ο Λύκος
Θέατρο κούκλας απο το Κουκλοθέατρο Αλεξίας Αλεξίου
Για παιδιά ηλικίας απο 3 ετών και άνω
Κυρ. 1:30 μ.μ

—ΦΟΥΡΝΟΣ,
Μαυρομιχάλη 168, Εξάρχεια, τηλ. 210 6460748
13
Performance
Σκηνοθεσία: Ντ. Νικολάου
Για παιδιά ηλικίας 8-14 ετών
Σάβ. 3:00 μ.μ
Μέχρι 12/4

Μάρκος ο γάτος
Παραμύθι της Ελεάννας Σαντοριναίου
Σάβ. 5:15 μ.μ
Μέχρι 13/4

Μήλα ζάχαρη κανέλα
Παραμύθι
Επιμέλεια-διασκ.: Ελ. Σαντοριναίου
Σάβ. 11:30 π.μ, Κυρ. 5:15 μ.μ
Μέχρι 13/4

Μίλα μήλα μαγικά
Παραμύθι
Απο την ομάδα Αστροναύτες
Κυρ. 3:00 μ.μ

Το παράθυρο της Χαράς
Παραμύθι της Ελεάννας Σαντοριναίου
Για παιδιά ηλικίας 2,5-5,5 ετών
Κυρ. 11:30 π.μ
Μέχρι 13/4

VAULT,
Μελενίκου 26, Βοτανικός, τηλ. 213 0356472, 6945993870
Η μάγισσα Ταραντούλα εκπαιδεύεται
Παραμύθι της Τζένης Κοσμίδου
Σκηνοθεσία: Αγγ. Γκαλμπένη
Απο την ομάδα Scene 10-7
Σάβ. 12 μ., Κυρ. 12 μ., 3:00 μ.μ

XANA ZOO KID’S CLUB,
Ιερά Οδός 11, Κεραμεικός, τηλ. 213 0185050
Xana Zoo Kid’s Club
Μουσικοθεατρική του Μάνου Βαφειάδη
Σκηνοθεσία: Κ. Καπετανίδης
Κυρ. 12:00 μ., Σάβ., 5:00 μ.μ

—ΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΑΣΩΜΑΤΩΝ,
Ασωμάτων 6, Θησείο, τηλ. 211 8009838
Ο παπουτσωμένος γάτος / Οι μουσικοί της Βρέμης / Ο λύκος και τα επτά κατσικάκια / Τα τρία γουρουνάκια / Πέτα λούδα
Θέατρο κούκλας απο την Ιρίνα Μπόικο
Σάβ. 11:30 π.μ (Ο παπουτσωμένος γάτος), Σάβ. 5:30 μ.μ (Οι μουσικοί της Βρέμης), Κυρ. 11:00 π.μ (Ο λύκος και τα επτά κατσικάκια), Κυρ. 12:15 μ.μ (Τα τρία γουρουνάκια), Κυρ. 5:30 μ.μ (Πέτα λούδα)

—ΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΔΕΛΦΩΝ 13,
Δελφών 13, Περιστέρι, τηλ. 210 8828696
…στου κόσμου την άκρη
Θέατρο κούκλας από την ομάδα φτουξελευτερία
Για παιδιά ηλικίας από 4 ετών και άνω
Κυρ. 12:00 μ.

———————————————————————
Για πληροφορίες των θεατρικών παραστάσεων η για κάποιες παραστάσεις που δεν βρίσκονται στον οδηγό μας, παρακαλώ στείλτε μας:
fax στο: 2107516328 η
στο e-mail: citynews@otenet.gr
υπ.όψιν κ. Λουκάκου.

 

 

 

Share